Koostisained

Toiteväärtus annuse kohta )7g)

Summa

Agaavi inuliin

1,9 grammi

Akaatsia

1 grammi

Sigur

1 grammi

Guarkummi

1 grammi

Roheline banaan

500 mg

Õunapektiin

250 mg

Aloe Vera

250 mg

Tseiloni kaneel

100 mg


PrebioMax 

33€

Teave

Prebiootikumid stimuleerivad heade soolebakterite kasvu. See on toit kasulikele bakteritele ning aitab neil jämesooles kasvada ja ellu jääda. Prebiootikumid on keerulised süsivesikud, mis toimivad läbi seedesüsteemi lagunemata. Tänapäeval on aktsepteeritud tõsiasi, et suurem osa meie immuunsüsteemist paikneb seedetraktis. Seda nimetatakse ka "meie teiseks ajuks" – vähemalt nad teevad koostööd. Seetõttu peaksime oma soolte eest hoolt kandma. Üheks võimaluseks on loomulikult hästi ja mitmekülgselt toitumine.

Toidulisandina saab lisada ka uusi baktereid. Teine võimalus on varustada olemasolevat bakterijahu toiduga, et need kasvaksid. Jah, soolestikus sisalduvad 100 triljonit bakterit peavad sööma, et end hästi tunda – muidu me ei tunne end hästi. Burgereid ja koola sisaldav dieet rikub aga soolestiku tervist – ja seega ka meie immuunsüsteemi. Samuti saate lisada uusi baktereid.

Prebiootikumid stimuleerivad maomahla ja ensüüme, mis on vajalikud õigeks seedimiseks. Samuti mängivad nad olulist rolli soole limaskestas asuvas immuunsüsteemis. Nad kaitsevad kahjulike mikroorganismide sissetungi eest. Prebiootikumid tekitavad ka orgaanilisi happeid, näiteks piimhapet, kuid peamiselt võihapet. Prebiootikumide lisamine aitab kaasa sellele, et head bakterid võidavad võitluses soolestiku valitsemise eest.

Prebiootikumid on bakterite toit. Baktereid võib seega täita lõpmatuseni, kuid kui sul pole prebiootikume, siis nad ei jää ellu. Kiired süsivesikud ja suhkur ei ole soolefloora jaoks toit, vastupidi, need hävitavad selle.

Prebiootikumid on komplekssüsivesikud, mis ei lagune maomahla toimel peensoolde suhkruks, vaid jämesoole bakterid puutumata kujul, mis soodustavad olemasoleva bakteriaalse floora arengut. Võib järeldada, et tegemist on resistentse tärklisega ehk liitsüsivesikutega peamiselt lahustumatute, kuid teatud määral lahustuvate kiudude kujul.

Sellepärast on köögiviljad nii kasulikud, neis on nii toitaineid kui ka kiudaineid. Parimad on toored juurviljad, sest neid pikalt küpsetades lähevad näiteks mõned kiud katki. inuliin, kuni fruktoosi asemel. Märkad, et nad muutuvad magusamaks. Variatsioon on oluline ka seetõttu, et prebiootikume on erinevaid. Banaan on hämmastav prebiootikum – aga mitte kollane, vaid roheline banaan. Keegi tavaliselt ei söö, kuid kollases on vastupidav tärklis muutunud puuviljasuhkruks.

Mitmed prebiootikumide uuringud on näidanud väga positiivseid tulemusi üldise toitumise, eriti kaltsiumi ja magneesiumi omastamise osas. Kui te ei tunne magneesiumi mõju, võib probleem olla sooleflooras.

Prebiootikume saadakse looduslikult artišokist, sigurist, sparglist, meest, kaunviljadest, ruccolast, banaanidest (roheline), õunast, ploomist, jaakonist, kapsast, sibulast ja küüslaugust, aga ka keedetud külmast mädanenud puuviljadest, näiteks kartulist (hea kuumutada või soojendada ). Peamiselt on olulised neis sisalduvad ained, nagu inuliin, fruktooligosahhariidid (FOS) ja pektiin.

Mõlema lisalisandi võtmisel võib see algul tekitada mõningast ebamugavustunnet koos gaaside ja paistes kõhuga, kõhulahtisusega jne. Need on halvad bakterid ja seened, mis surevad ja moodustavad toksiine – puhastusprotsess. Seejärel vähendage annust, kuni sümptomid kaovad, ja suurendage seejärel aeglaselt annust. Päevane annus on 4-10 grammi. Alustage väikese annusega.

Vorm:

pulber

Soovitatav päevane annus:

6 grammi

Vegan:

Jah

Hoiustamine:

Hoida toatemperatuuril lastele kättesaamatus kohas